קטגוריות
סכינים

סכין היא כלי עבודה המשמש לעבודת חיתוך במטבח במשך אלפי שנים. 

המילה סכין בעברית יכולה להתקיים הן בצורת נקבה והן בצורת זכר.
הסכינים הראשונים שיוצרו בזמן העתיק היו עשויים מסוגים שונים של אבנים קשות כגון צור שעוצבו לצורה מחודדת לעיתים גם עם ידית אחיזה.
כיום, אפשר לחלק את המגוון העצום של הסכינים לקבוצות שונות ולצרכים שונים.
באתר SARFAT-GROUP  אנו מוכרים שני סוגים עיקריים :
1. סכיני שף , סנטוקו , פירוק ופילוט בעלות להב מפלדה מחושלת , במקרים רבים גם הידית וגם הלהב הנם יחידה אחת העשויה מפלדה מחושלת.
   סכינים אלו עברו חישול מסורתי שהינו חימום בחום גבוה כ-1000 מעלות צלזיוס ומיד לאחר מכן טבילה בנוזל קירור בקור של עשרות מעלות מתחת ל 0 .
   עיקר תהליך היצור והשחזת הסכינים הנו בעבודת יד על ידי בעלי מקצוע מהטובים ביותר בתחום. 
   תהליך חישול זה הופך את הסכין ובעיקר את הלהב לבלתי שביר, חזק מאוד , מעוצב ומלוטש לסכין מקצועית ואיכותית הנותנת תמורה הטובה ביותר לכל שף ומטבח מקצועי לבצע איתה את העבודות       הקשות ביותר באופן קל נוח ובטוח. 
   טכניקות ייחודיות אלו של חישול עברו מדור לדור באופן מסורתי במשך מאות שנים במפעלים המשפחתיים של העיר זולינגן שבגרמניה , עיר שנקראת בגרמניה - עיר הלהבים.
2. סכיני מטבח , שולחן, ירקות ועוד, בעלות להב מפלדת אל חלד הידועה בשמה המקצועי נירוסטה שהיא שילוב בין ברזל לכרום באחוזים של כ- 90 אחוז ברזל ו-10 אחוז כרום למניעת חלודה.
    העיר זולינגן ידועה גם באיכות הנירוסטה הייחודית לעיר , המיוצרת על פי מסורת וידע שעבר מדור לדור במשך מאות שנים במפעלים של העיר.
   הלהבים שעוברים טיפול והשחזה מחוברים לידית פלסטיק קשיח או לידיות עץ בדרך כלל עץ זית, המשתלב באופן מושלם עם המטבח הים תיכוני, איטלקי, צרפתי.
   סכיני מטבח אלו , אשר תו התקן של העיר זולינגן (SOLINGEN) מופיע על הלהב , ידועים בכל העולם באיכות המעולה והבלתי מתפשרת שלהם.